KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12713120
nr 1271 3120
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. Gröna Lund, Stockholm. Olja på duk, signerad, 47x57, oramad
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 20:25:17
600 kr
700 kr
26 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Maurice Moberg
Läs mer om Maurice Moberg